فواید لیمو برای سلامتی بدن!

ویتامین C در ایمنی نقش دارد و به خنثی کردن رادیکال های آزاد در بدن ما کمک می کند به گفته موسسه Linus Pauling در دانشگاه ایالتی اورگان، ویتامین C تولید گلبول های سفید خون را تحریک می کند و ممکن است از یکپارچگی سلول های ایمنی محافظت کند، ویتامین C به محافظت از لکوسیت ها کمک می کند که مواد ضد ویروسی تولید می کنند.

سلامت قلب

رامزی گفت: گفته می شود لیمو ترش زرد جهرم به پیشگیری از سکته مغزی کمک می کند و ممکن است با کاهش سطح هموسیستئین به سلامت قلب و عروق کمک کند.

یک متاآنالیز در سال 2010 که در مجله اروپایی پزشکی داخلی منتشر شد، نشان داد که نتایج مطالعات بالینی که اسید فولیک و حملات قلبی را بررسی می‌کردند، قطعی نبودند، اما مصرف اسید فولیک می‌تواند منجر به بهبود متوسطی در کاهش سکته شود.

رامسی گفت که ویتامین C لیمو ترش سه فصل نیز با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی مرتبط است یک مطالعه در سال 2015 که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، بیش از 100000 نفر را مورد بررسی قرار داد و نشان داد کسانی که بیشترین میوه و سبزیجات را مصرف می‌کنند، 15 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند آنهایی که بالاترین سطح ویتامین C را در پلاسمای خود داشتند، حتی میزان کمتری از بیماری قلبی را کاهش دادند.

دانشمندان بر این باورند که ویتامین C ممکن است فواید قلبی عروقی داشته باشد زیرا آنتی اکسیدانی است که از رادیکال های آزاد خطرناک محافظت می کند به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، همچنین ممکن است کلسترول بد LDL را کاهش دهد و شریان ها را انعطاف پذیر نگه دارد.

رامسی می گوید: «مطالعات همچنین تأثیر لیمو ترش زرد شیراز را بر کاهش کلسترول نشان داده اند در مطالعه‌ای در سال 2007 که در Alternative Therapies in Health and Medicine منتشر شد، به مردان و زنانی که کلسترول بالایی داشتند به مدت یک ماه روزانه لیمونین و ویتامین E داده شد و سطح کلسترول آنها 20 تا 30 درصد کاهش یافت محققان فکر می کنند لیمونین آپولیپوپروتئین B را کاهش می دهد که با سطح کلسترول بالاتر مرتبط است.

سنگ کلیه

لیمو و لیموترش حاوی بیشترین اسید سیتریک در بین میوه‌ها هستند که برای کسانی که از سنگ کلیه رنج می‌برند مفید است طبق گفته دانشگاه بهداشت ویسکانسین، اسید سیتریک از تشکیل سنگ جلوگیری می کند و همچنین سنگ های کوچکی را که در حال تشکیل هستند می شکند.

هرچه اسید سیتریک در ادرار شما بیشتر باشد، از تشکیل سنگ های جدید کلیه محافظت می کنید نصف فنجان آب لیموی خالص در روز یا 32 اونس لیمو ترش نارس همان مقدار اسید سیتریک را دارد که درمان دارویی دارد.

 • منابع:
  1. Lemons: Health Benefits & Nutrition Facts
 • تبلیغات: 
  1. سقوط قیمت سکه و دلار در اسفندماه
  2. استفاده افراد مشهور از روبالشی‌های ابریشمی
  3. نکات طلایی برای میلیاردر شدن
  4. مادری که با فلفل توانست جان دخترش را نجات دهد اما…

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.