فلفل دلمه ای در یزد خسارات جبران ناپذیری به کشاورزان زد

در برابر سرما فلفل دلمه ای در یزد ضعیف هستند زمانی بکارید که دما به 15 یا 18 درجه سانتیگراد رسید.
برای جلوگیری از سرما بهتر است گنبد نهال را بپوشانید (پوشش نهال) یا مالچ پاشی کنید .

از دانه رشد می کند؟
همچنین می توانید بذرهای داخل پاپریکا را که در سوپرمارکت فروخته می شود جوانه زده و برداشت کنید. با این حال، نهال فلفل سبز به کندی رشد می کند و از کاشت تا کاشت نهال 70 روز طول می کشد. برای کاشت در اردیبهشت، کاشت بذر در ماه فوریه ضروری است. به طور کلی بسیار سختگیرانه.


اختلال در کشت مداوم
تصحیح متنفلفل باعث شکست در کشت مجدد می شود . از کاشت در جایی که سایر گیاهان سولاناسه از جمله فلفل در چند سال اخیر (حداقل 2 یا 3 سال، ترجیحاً 5 سال) کاشته شده اند خودداری کنید .
در خانواده Solanaceae، یک علف هرز شرور به نام Warunasubi وجود دارد که اگر آن را بالا بکشید و به اطراف پرتاب کنید، به دردسر بزرگی خواهید افتاد. این واروناسوبی همچنین باعث شکست مداوم محصول می شود.
وارناسبی
Solanum carolinense Solanum carolinense
با آهک منیزیم خنثی کنید
تصحیح متنخاک ژاپن اساساً اسیدی ضعیف است و فلفل سبز خاک اسیدی را دوست ندارد. دو هفته قبل از کاشت، حدود یک مشت آهک منیزیم در هر بوته یا 100 تا 150 گرم آهک منیزیم در هر مربع مخلوط کنید .
مالچ وینیل خاک را اسیدی نمی کند و با پاشیدن آهک منیزیم در هر سال، خاک قلیایی می شود و رشد گیاهان را دشوار می کند.
مرجع: pH و گیاهان
مالچ یا کمپوست و کود را اضافه کنید
تصحیح متنخنثی سازی در یک هفته کامل می شود، بنابراین یک هفته قبل از کاشت، حدود 30 درصد خاک اصلی را با مالچ یا کمپوست اضافه کنید و 150 گرم کود شیمیایی و 30 گرم سوپر فسفات آهک یا کود فسفر ذوب شده را مخلوط کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.