فر فست فود که از ماده ای مانند پارچه ساخته می شود

شیرینی هایی را که فرزندتان دوست دارد در خانه مانند: کلوچه و غیره با اضافه کردن مقداری آجیل و میوه های خشک به عنوان ایده هایی برای غذاهای جایگزین فست فود درست کنید.

غذاهای جانبی سالم تری به جای فست فودی که در فر فست فود پخته می شود انتخاب کنید: از غذاهای جانبی سالمی که در بسیاری از رستوران های فست فود ارائه می شود، استفاده کنید. به عنوان مثال، به جای سیب زمینی سرخ کرده، یک سالاد جانبی با سس کم چرب یا یک سیب زمینی پخته انتخاب کنید. یا یک بشقاب میوه یا گزینه ای حاوی میوه و شیر را به وعده غذایی خود اضافه کنید.

آرد و پنیرکم کالری بیاورید، فیلینگ مناسب کودکانتان را انتخاب کنید که در فر فست فود پخته می شود و به جای خرید، خوشمزه ترین پیتزا را برای کودکانتان با مواد سالم و شناخته شده درست کنید. همچنین می توانید ساندویچ های پنیر یا گوشت را با سبزیجاتی مانند خیار، گوجه فرنگی و فلفل های رنگی تهیه کنید.

8- جایگزینی برای رشته فرنگی Indomie
می توانید آن را با تهیه رشته فرنگی یا اسپاگتی خانگی با کمی چاشنی و سبزیجات پخته جایگزین کنید.

همچنین بخوانید: ۲۲ دستور غذا برای یک صبحانه سریع و سالم برای فرزندانتان

غذاهای جایگزین برای شیرینی
مطمئناً فرزندان شما شیرینی‌ها را در تمام اشکال آن دوست دارند، بنابراین لازم بود جایگزین‌های سالمی برای آنها تهیه کنید:

جایگزین بستنی
می توانید آن را با نوشیدنی های تازه خنک شده در یخچال جایگزین کنید یا ماست ساده یا مخلوط را با میوه های خشک سرو کنید.

جایگزینی برای کیک و شیرینی
حتما به دنبال جایگزینی برای شیرینی هایی مانند پیراشکی، کیک های آماده و … هستید که می توانید این وعده ها را با غذاهای سالم در منزل جایگزین کنید، مانند تهیه دسرهای کم قند یا چند پای آسان و سبک.

نکاتی برای حفظ سلامت فرزندتان
برای کمک به فرزندانتان در اجتناب از غذاهای ناسالم، باید ایده هایی برای غذاهای جایگزین به جای غذاهای ناسالم ارائه دهید و آنها را تشویق کنید که تنقلات سالم را به عنوان بخشی منظم از یک رژیم غذایی سالم برای آنها بخورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.