اختلالات خواب در میان کودکان مبتلا به پیش فعالی

اختلالات خواب در میان کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) رایج است. در حالی که درمان دارویی به طور چشمگیری افزایش یافته است، والدین اغلب مداخلات غیردارویی را ترجیح می دهند.

تحقیقات در مورد تجربیات پتوهای وزن دار و تأثیر آنها در بهبود خواب کمیاب است. هدف از این مطالعه بررسی تجربیات والدین از پتوهای وزن دار برای کودکان مبتلا به ADHD و مشکلات خواب و تأثیر آن بر خواب فرزندان آنها بود.

ایجاد یک طرح جدید و کاربردی می تواند کمک شایانی به فروش بالا را داشته باشد مخصوصا اگر در حوزه های گوناگون مصرف شود ظروف یکبار مصرف طلقی یکی از کالاهایی است که توانسته خود را در انواع و اقسام حوزه ها جای دهد.

طرح اکتشافی مبتنی بر تحلیل محتوای کیفی بود. مصاحبه با یک نمونه هدفمند از 24 والدین کودکان مبتلا به ADHD و مشکلات خواب، پس از تکمیل مداخله خواب با پتوهای وزن دار به مدت 16 هفته انجام شد.

والدین گزارش دادند که کودکانی که با پتوهای وزن دار می خوابند:  به خواب رضایت بخشی، از جمله بهبود تاخیر شروع خواب، تداوم خواب، و روال خواب دست یافتند.  به رفاه کلی، از جمله بهبود آرامش و کاهش اضطراب دست یافت.

و تسلط بر زندگی روزمره، از جمله بهبود تعادل در زندگی، عملکرد خانواده، و مشارکت در مدرسه و فعالیت های اوقات فراغت. این مطالعه جنبه های جدیدی از اثرات بهبود خواب در کودکان مبتلا به ADHD را ارائه می کند.

دلیل استفاده از ظروف چینی در رستورانهای متفاوت این است که این متریال بر خلاف متریالهای دیگر ظروف مانند بلور سریع دما را جذب نمی کنند و زمانی که در آنها غذاهای داغ ریخته می شود ظرف خیلی سریع داغ نمی شود.

یافته‌ها به درک اثرات مثبت بالقوه مداخله با پتوهای وزن‌دار برای بهبود خواب، رفاه و زندگی روزمره کودکان مبتلا به ADHD و خانواده‌هایشان کمک می‌کند.

اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) تقریباً 5 درصد از کودکان در سن مدرسه را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد [1] و با تکانشگری، بی توجهی و/یا بیش فعالی مشخص می شود .

وجود جیوه در تلویزیون پارس قدیمی مضر بوده و سلامتی افراد داخل خانه اگر به آن نزدیک شوند و آن را لمس کنند در آینده به خطر می اندازد.

کودکان مبتلا به ADHD در مقایسه با همسالان سالم در معرض خطر بیشتری برای پیامدهای سلامت ضعیف هستند. رفتارهای منفی مرتبط با ADHD باعث ایجاد مشکلاتی در تعاملات بین فردی و نتایج آموزشی می شود و احتمالاً با اختلالات خواب تشدید می شود.

شیوع اختلالات خواب در میان کودکان مبتلا به ADHD در مقایسه با همسالان سالم (20 تا 30 درصد) بالا (تا 70 درصد) است.

مشخص شده است که کودکان مبتلا به ADHD در مقایسه با همسالان سالم بین 30 تا 60 دقیقه طول مدت خواب کمتری دارند و به طور قابل توجهی بیدارهای شبانه بیشتری دارند.

شما می توانید با مراجعه به سایت دیجیکالا، انواع قیمت پتو گلبافت یک نفره دیجیکالا را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را ثبت سفارش کنید تا در اسرع وقت برای شما ارسال شود.

اختلال خواب شامل شروع و حفظ خواب می شود. شایع ترین اختلالات خواب در میان کودکان مبتلا به ADHD عبارتند از: امتناع از خواب (مثلاً مقاومت در برابر رفتن به رختخواب)، مشکلات در شروع خواب (مثلاً بی خوابی)، مشکلات در خواب ماندن (مثلاً بیدار شدن در شب)، خواب آلودگی نامتناسب در طول روز، و خواب پراکنده.

  • منابع:
  1. Parents’ Experiences of Weighted Blankets’ Impact on Children with Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder (ADHD) and Sleep Problems—A Qualitative Study

  • تبلیغات:
  1. دختری که با مانتویی از جنس گوشت پا به خیابان گذاشت
  2. در آوردن فندوق پنج کیلویی از معده کودک تبریزی
  3. اتفاق وحشتناکی که ممکن است با خرید میز اداری برایتان بیوفتد.
  4. علت ترس کودک آلمانی از میز پلاستیکی برملا شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.